user_mobilelogo

3 & 4 Verzorging-voeding

Wat mag je verwachten?

Je maakt kennis met beroepen waarbij je zorgt voor je medemens: kinderverzorgster, gezinshulp of hulp in de bejaarden- of gehandicaptensector. De aandacht gaat zowel naar lichamelijke verzorging, gezonde voeding als naar de leef- en woonomgeving.
Je leert hoe je moet  omgaan met anderen en maakt kennis met de werking van en de zorg voor het totale lichaam (handen, voeten, haar, huid, gelaat, gebit, houding, …).
Je leert over de belangrijkste voedingsmiddelen, keukengereedschappen en -toestellen. Je leert zorgen voor de gezonde dagdagelijkse voeding en eenvoudige, smaakvolle en betaalbare gerechten klaarmaken en opdienen.
Daarnaast leer je een leefruimte onderhouden en zorg dragen voor kledij en textiel doordat je de etikettering voor het onderhoud en de stof kent. Ook het sorteren van de was, het wassen zelf, het plooien en het strijken van de eigen kledij krijgt aandacht. Bovendien mag je decoratieve werkstukjes maken.

Lessentabel

Basisvorming + specifieke

3 – 4 Voeding-Verzorging

Godsdienst/NCZ

2

Engels

2

PAV

6

Muzikale opvoeding

1

Plastische opvoeding

2

Gezinstechnieken

11

Voeding

8

Lichamelijke opvoeding

2

Totaal

34